XCO 2026 | Origine Racing Division: een stapje hogerop
Door Jan Geys -
Na een eerste wereldbekerseizoen dat alle verwachtingen overtrof, wil het Origine Racing Division-team in 2026 voortbouwen op deze sterke start en streven naar nog meer consistentie en podiumplaatsen. Het team verwelkomt ook zijn eerste U23-rijder, Naël Rouffiac. Hieronder een kennismaking met het team:
Met maar liefst zeven podiumplaatsen in de wereldbeker MTB maakte Origine Racing Division een sterke indruk in zijn eerste seizoen, vooral dankzij de twee kopmannen Mathis Azzaro en Martina Berta.
Maxime Marotte, die samen met Mathieu Durand het team leidt, vertelt: “We hebben vakjes afgevinkt in 2025, en zelfs meer dan voordien gedacht, maar we hebben ook de basis gelegd om ervoor te zorgen dat de komende jaren nog beter zullen worden. We hopen en geloven dat dit zich in 2026 zal uitbetalen, niet alleen voor Mathis en Martina, maar ook voor Knut Røhme en Ronja Eibl. We willen echt een stap vooruitzetten en op de overwinning mikken, maar ook focussen op consistente resultaten voor het hele team.”
Het collectief van 2025 blijft ook in 2026 aan boord, er komt echter één nieuw gezicht bij: Naël Rouffiac (rechts op de afbeelding).
Naël Rouffiac, die zijn carrière begon bij Scott Creuse Oxygène (het voormalige team van Jens Schuermans), is de eerste U23-renner van het team. Hij maakte naam door het algemeen klassement van de Franse beker bij de U23 te winnen en met zijn eerste podiumplaats in de World Cup XCO in Mont-Sainte-Anne (3de). Voor Maxime Marotte is hij een investering in de toekomst: “We willen niets overhaasten en geen te groot team hebben, maar het is wel belangrijk om onze kennis door te geven en veelbelovende jonge renners een kans te bieden.”
Het was Naël Rouffiac zelf die contact opnam met het team: “Ik kende Théo, de mecanicien, al, en ook Maxime Marotte, omdat we dezelfde coach hebben. Ik ging in Canada een kijkje nemen bij het team en het klikte meteen. Kort daarna behaalde ik mijn eerste podiumplaats in een wereldbekerwedstrijd. Als je dat eenmaal hebt gedaan, weet je dat je het opnieuw kunt doen, en je wilt het vooral nog een keer meemaken. Met een team als ORD weet ik dat ik mezelf alle kansen geef om verder te groeien in de belofte-categorie en vervolgens succesvol de overstap naar de elites te maken.”
Rémi Lefèvre, directeur van Origine Cycles, was op zijn beurt dolenthousiast bij de lancering van het tweede seizoen van het team op het hoofdkantoor van het merk in Valenciennes: “Toen we aan dit project begonnen, had ik nooit durven dromen van zo’n start. Ik wil alle medewerkers, de renners en de partners bedanken voor hun inzet. Ik was het hele seizoen enthousiast, en ik weet dat ik niet de enige ben. Dit bewijst ook dat onze fietsen van hoge kwaliteit zijn, en we zullen met het team blijven samenwerken om ze verder te ontwikkelen.”
Mogen we ons in het seizoen 2026 aan een nieuwe fiets verwachten? In 29 … en in 32 inch? Daarover zwijgt men nog in alle talen! Maar de renners zijn alweer in actie!
