Kalender 2019: de Europese MTB-meerdaagsen

Sport
6 January 2019 — Jan Geys

Ijsland, de Azoren, Wales of toch maar gewoon in de Belgische Ardennen … je kunt het zo gek niet bedenken of er staat wel ergens een MTB meerdaagse geprogrammeeerd. We bundelden de Europese MTB meerdaagsen die openstaan voor niet-licentiehouders in een handige kalender voor 2019 en vulden deze aan met de grootste MTB Stage Races van deze planeet. Wie hier zijn gading niet in vindt …

Januari

Foto copyright Snow Bike Festival/Wayne Reiche

16-22 jan 2019: TransAndes Challenge (Chili – www.transandeschallenge.com)
24-27 jan 2019: Snow Bike Festival Gstaad (Zwitserland – www.snowbikefestival.com) – Verslag 2018
24-27 jan 2019: Terra Australis (Chili – mtbpatagonia.cl)
26-29 jan 2019: 4 Stage MTB Race Lanzarote (Spanje – www.clublasanta.com)
31 jan – 3 feb 2019: Costa Blanca Bike Race (Spanje – costablancabikerace.net)

Februari

Foto copyright Armin Küstenbrück

2-9 feb 2019: TransCape (Zuid-Afrika – www.transcapemtb.co.za)
7-10 feb 2019: Tankwa Trek (Zuid-Afrika – tankwatrek.co.za)
14-17 feb 2019: Mediterranean Epic (Spanje – www.mediterraneanepic.com)
21-24 feb 2019: Afxentia Stage Race (Cyprus – www.activatecyprus.com)

Maart

Photo by Greg Beadle/Cape Epic/SPORTZPICS

8-10 maa 2019: Algarve Bike Challenge (Portugal – www.algarvebikechallenge.com)
8-10 maa 2019: Cami de Cavalls Epic 360 (Spanje – www.camidecavalls360.com)
17-24 maa 2019: Cape Epic (Zuid-Afrika – www.cape-epic.com)
22-24 maa 2019: Girona MTB Challenge (Spanje – www.gironamtbchallenge.com)
30-31 maa 2019: Jamon Bike (Spanje – www.jamonbike.com)

April

Foto copyright Titan Desert / Cristian Casal

5-7 apr 2019: Mediterranean Xtrem (Spanje – www.medxtrem.es)
8-13 apr 2019: Andalucía Bike Race (Spanje – www.andaluciabikerace.com)
9-13 apr 2019: 4 Islands Bike Race (Kroatië – 4islands.hr)
18-21 apr 2019: Volcat (Spanje – www.volcatbtt.com)
19-21 apr 2019: Vuelta a Ibiza (Spanje – www.ibizabtt.com)
26-28 apr 2019: Vuelta a Leon BTT (Spanje – vueltaleonbtt.com)
26 apr – 4 mei 2019: joBerg2c (Zuid-Afrika – joberg2c.co.za) – Verslag 2018
28 apr – 3 mei 2019: Titan Desert (Marokko – www.titandesert.com)
30 apr – 5 mei 2019: Portugal MTB (Portugal – portugalmtb.com)

Mei

4-12 mei 2019: Transportugal (Portugal – www.trans-portugal.com)
9-12 mei 2019: Belgian Mountainbike Challenge (België – www.bemc.be) – Verslag 2018
9-12 mei 2019: Rioja Bike Race (Spanje – www.lariojabikerace.com)
16-19 mei 2019: Vuelta Andalucía (Spanje – vueltaandaluciamtb.es)
23-26 mei 2019: Port to Port (Australië – porttoportmtb.com)
24-26 mei 2019: La Lozérienne (Frankrijk – www.lozerienne.com)
30 mei – 2 jun 2019: Raid VTT Les Chemins du Soleil (Frankrijk – www.raid-vtt.fr) – Verslag 2018
30 mei – 3 jun 2019: Rally di Romagna (Italië – www.rallydiromagna.com)
31 mei – 2 jun 2019: LCMT (België – www.lcmt.be)

Juni

4-8 jun 2019: Trans Madeira (Portugal – trans-madeira.com) *enduro
6-9 jun 2019: Alpentour Trophy (Oostenrijk – www.alpen-tour.at) – Verslag 2017
6-9 jun 2019: Asturias Bike Race (Spanje – www.asturiasbikerace.com)
9-15 jun 2019: Transpyr (Spanje – transpyr.com)
15-23 jun 2019: Bike Odyssey (Griekenland – www.bikeodyssey.gr)
16-21 jun 2019: Rally di Sardegna (Italië – www.rallydisardegnabike.it)
16-21 jun 2019: Trans-Provence (Frankrijk – www.trans-provence.com) *enduro
20-23 jun 2019: Beskidy MTB Trophy (Polen – www.mtbtrophy.com)
20-23 jun 2019: Trans Julius (Slovenië – www.trans-julius.com) *enduro
21-26 jun 2019: Alps Epic (Frankrijk – www.alpsepic.com)
28-30 jun 2019: Engadin Bike Giro (Zwitserland – engadin-bike-giro.ch)
29 jun – 1 jul 2019: Raid VTT des Monts d’Ardèche (Frankrijk – www.raidvtt-ardeche.com)

Juli

Foto copyright Sudety MTB Challenge

3-6 jul 2019: MTB Trilogy (Tsjechië – www.mtbtrilogy.cz)
6-12 jul 2019: BC Bike Race (Canada – www.bcbikerace.com)
14-20 jul 2019: Transalp Challenge (Oostenrijk/Italië – bike-transalp.de) – Verslag 2017
20-27 jul 2019: Appenninica MTB Stage Race (Italië – www.appenninica-mtb.com)
20-27 jul 2019: Iron Bike (Italië – ironbike.it)
21-26 jul 2019: Transmaurienne (Frankrijk – www.transmaurienne-vanoise.com)
22-27 jul 2019: Wales 360 (Groot-Brittanië – www.wales360.com)
22-28 jul 2019: TransRockies Classic (Canada – www.transrockiesclassic.com)
25-28 jul 2019: Colina Triste (Spanje – www.colinatristeepicrace.com)
26-28 jul 2019: The Crossing (Groot-Brittanië – ratracethecrossing.co.uk)
28 jul – 3 aug 2019: La Leyenda del Dorado (Colombia – la-leyenda.com)
29 jul – 2 aug 2019: Sudety MTB Challenge (Polen – www.mtbchallenge.com)

Augustus

Foto copyright Swiss Epic / Nick Muzik

1-4 aug 2019: Carpathian MTB Epic (Roemenië – carpathianmtb.ro)
4-9 aug 2019: Québec Singletrack Expérience (Canada – quebecsingletrack.com)
8-11 aug 2019: Glacier 360 (IJsland – www.glacier360.is)
8-11 aug 2019: Reef to Reef (Australië – reeftoreefmtb.com)
9-17 aug 2019: Mongolia Bike Challenge (Mongolië – www.mongoliabikechallenge.com)
11-16 aug 2019: Breck Epic (USA – breckepic.com)
15-18 aug 2019: Rothaus Bike Giro (Duitsland – rothaus-bike-giro.de)
20-24 aug 2019: Swiss Epic (Zwitserland – www.swiss-epic.com) – Verslag 2017
23-25 aug 2019: Mountainbike van Vlaanderen (België – www.mountainbikevanvlaanderen.be) – Verslag 2018
23-25 aug 2019: Saariselkä (Finland – saariselkamtb.com)
27-31 aug 2019: Etna Marathon Tour (Italië – www.etnamarathontour.it) – Verslag 2018

September

Foto copyright Epic Israel / Tomer Feder

8-14 sep 2019: Cape Pioneer (Zuid-Afrika – capepioneer.co.za)
20-22 sep 2019: Ultra Raid des 3 Vallées (België – www.ultra-raid-des-3-vallees.com)
23-28 sep 2019: Lesotho Sky (Lesotho – lesothosky.com)
25-28 sep 2019: Epic Israel (Israël – www.epicisrael.org.il) – Verslag 2017
26-29 sep 2019: Catalunya Bike Race (Spanje – www.catalunyabikerace.com) – Verslag 2018

Oktober

Foto copyright La Ruta de los Conquistadores

4-6 okt 2019: 2 Reinos MTB Race (Spanje – www.2reinosmtbrace.com)
10-13 okt 2019: Azores MTB Race (Portugal – www.facebook.com/AZORESMTBMarathon)
12-19 okt 2019: Crocodile Trophy (Australië – www.croctrophy.com)
12-20 okt 2019: Roc du Maroc (Marokko – www.rocdumaroc.com)
17-20 okt 2019: Cape to Cape (Australië – capetocapemtb.com)
20-26 okt 2019: Brasil Ride (Brazilië – www.brasilride.com.br)
31 okt – 2 nov 2019: La ruta de los Conquistadores (Costa Rica – www.larutadelosconquistadores.org)

November

9-20 nov 2019: Yak Attack (Nepal – www.mtb-worldwide.com)

December

Copyright The Pioneer/Tim-Bardsley-Smith

1-6 dec 2019: The Pioneer (Nieuw-Zeeland – www.thepioneer.co.nz)

Ben je eerder op zoek naar een MTB marathon van één dag, check dan onze kalender met de MTB marathons van België, Nederland en Duitsland (op een viertal uurtjes van Brussel en Utrecht) voor 2019: www.vojomag.nl/news/kalender-2019-mtb-marathons-belgie-en-nederland.