Kalender 2020: alle MTB-meerdaagsen van de planeet!

Sport
5 January 2020 — Jan Geys

Wanneer we de kalender met MTB-meerdaagsen voor 2020 bekijken, steken er twee landen met kop en schouder bovenuit. Zuid-Afrika surft al jaren op het succes van de Cape Epic, maar dichter bij huis kunnen we in 2020 ook vaak terecht in Spanje dat met maar liefst 22 MTB-meerdaagsen in onze kalender staat.

Niet opgenomen in onderstaande lijst zijn non-stop races en UCI-only wedstrijden, alle onderstaande wedstrijden staan open voor niet-licentiehouders.

Januari

Snow Bike Festival

14-18 jan 2020: TransAndes Challenge (Chili – www.transandeschallenge.com)
17-19 jan 2020: Snow Bike Festival Gstaad (Zwitserland – www.snowbikefestival.com) – Verslag 2019
24-28 jan 2020: Pokhara IV (Nepal – www.mtb-worldwide.com/pokhara-iv)
25-28 jan 2020: 4 Stage MTB Race Lanzarote (Spanje – www.clublasanta.com)
29 jan – 1 feb 2020: Titan Series Saudi Arabia (Saoudi-Arabië – titanseriesksa.com)
30 jan – 2 feb 2020: Costa Blanca Bike Race (Spanje – costablancabikerace.net)

Februari

2-8 feb 2020: TransCape (Zuid-Afrika – www.transcapemtb.co.za)
6-9 feb 2020: PE Plett (Zuid-Afrika – www.peplett.co.za)
6-9 feb 2020: Tankwa Trek (Zuid-Afrika – tankwatrek.co.za)
6-9 feb 2020: Terra Australis (Chili – mtbpatagonia.cl)
7-9 feb 2020: Algarve Bike Challenge (Portugal – www.algarvebikechallenge.com)

Cyprus Sunshine Epic

13-16 feb 2020: Arabian Epic Jordan (Jordanië – arabianepic.com)
13-16 feb 2020: Mediterranean Epic (Spanje – www.mediterraneanepic.com)
16-21 feb 2020: Trans NZ Enduro (Nieuw-Zeeland – www.transnz.com) *enduro
19-22 feb 2020: Knysna Bull (Zuid-Afrika – knysnabull.bike)
19-22 feb 2020: Samarathon (Israël – en.samarathon.co.il)
25 feb – 1 maa 2020: Andalucía Bike Race (Spanje – www.andaluciabikerace.com)
27 feb – 1 maa 2020: Cyprus Sunshine Epic (Cyprus – www.activatecyprus.com)
28 feb – 1 maa 2020: Route 66 MTB Experience (Zuid-Afrika – www.route66mtb.co.za)

Maart

Absa Cape Epic. Copyright Xavier Briel/Cape Epic

5-8 maa 2020: El Reto del Quetzal (Guatemala – www.elretodelquetzal.com)
7-8 maa 2020: Aragon Bike Race (Spanje – www.vueltaaragonbtt.com)
13-15 maa 2020: Cami de Cavalls Epic 360 (Spanje –
www.camidecavalls360.com)
14-15 maa 2020: Ultrabike Lanzarote (Spanje – facebook)
14-15 maa 2020: Volcat Costa Brava (Spanje – costabrava.volcatbtt.com)
15-22 maa 2020: Cape Epic (Zuid-Afrika – www.cape-epic.com)
27-29 maa 2020: 3Mountains (Zuid-Afrika – www.3mountains.co.za)
28-30 maa 2020: Moab Rocks (USA – www.transrockies.com/moab-rocks)
28 maa – 3 apr 2020: Rumble in the Jungle (Sri Lanka – www.mtb-worldwide.com/rumble-in-the-jungle)

April

joBerg2c. Foto copyright Kevin Sawyer

9-12 apr 2020: Volcat (Spanje – www.volcatbtt.com)
10-12 apr 2020: Vuelta a Ibiza (Spanje – www.ibizabtt.com)
13-18 apr 2020: Pisgah Stage Race (USA – www.blueridgeadventures.net)
17-19 apr 2020: Mitic Bike (Spanje – miticbike.com)
19-24 apr 2020: Titan Desert (Marokko – www.titandesert.com)
21-25 apr 2020: 4 Islands Bike Race (Kroatië – 4islands.hr)
24-26 apr 2020: Mediterranean Xtrem (Spanje – www.medxtrem.es)
24 apr – 2 mei 2020: joBerg2c (Zuid-Afrika – joberg2c.co.za) – Verslag 2018
27 apr – 2 mei 2020: Portugal MTB (Portugal – portugalmtb.com)
30 apr – 2 mei 2020: Mauritius Tour Beachcomber (Mauritius – www.beachcomber.co.za)

Mei

1-3 mei 2020: Girona MTB Challenge (Spanje – www.gironamtbchallenge.com)
1-3 mei 2020: Sabie Xperience (Zuid-Afrika – sabiexperience.co.za)
1-3 mei 2020: Vuelta a Leon BTT (Spanje – vueltaleonbtt.com)
2-3 mei 2020: Ventoux Xtreme MTB (Frankrijk – www.egobike-montventoux.com)

Belgian Mountainbike Challenge

7-10 mei 2020: Belgian Mountainbike Challenge (België – www.bemc.be) – Verslag 2019
7-10 mei 2020: Rioja Bike Race (Spanje – www.lariojabikerace.com) – Verslag 2019
8-10 mei 2020: Gravel and Grape (Zuid-Afrika – gravelandgrape.com)
8-10 mei 2020: La Lozérienne (Frankrijk – www.lozerienne.com)
8-10 mei 2020: Winelands Encounter (Zuid-Afrika – winelandsencounter.co.za)
9-17 mei 2020: Transportugal (Portugal – www.trans-portugal.com)
14-16 mei 2020: Sani2c (Zuid-Afrika – sani2c.co.za)
14-17 mei 2020: Trans Costa Rica (Costa Rica – trans-costarica.com)
16-17 mei 2020: Transgrancanaria Bike (Spanje – www.transgrancanaria.bike)
21-24 mei 2020: Port to Port (Australië – porttoportmtb.com)
21-24 mei 2020: Raid VTT Les Chemins du Soleil (Frankrijk – www.raid-vtt.fr) – Verslag 2019
21-25 mei 2020: Trans-Sylvania MTB Epic (USA – www.tsepicmtb.com)
22-24 mei 2020: LCMT (België – www.lcmt.be)
24-29 mei 2020: Namib Quest (Namibië – www.windhoeklightevents.com)
29-31 mei 2020: Great Zuurberg Trek (Zuid-Afrika – www.greatzuurbergtrek.co.za)
29 mei – 2 jun 2020: Rally di Romagna (Italië – www.rallydiromagna.com)

Juni

1-5 jun 2020: Rally di Sardegna (Italië – www.rallydisardegnabike.it)
2-6 jun 2020: Trans Madeira (Portugal – trans-madeira.com) *enduro
5-7 jun 2020: Waterberg Encounter (Zuid-Afrika – waterbergencounter.co.za)
8-13 jun 2020: Singletrack 6 (Canada – www.singletrack6.com) – Verslag 2018
10-14 jun 2020: Eurasia MTB Stage Race (Rusland – eamtb.ru)

Alpentour Trophy

11-14 jun 2020: Alpentour Trophy (Oostenrijk – www.alpen-tour.at) – Verslag 2019
11-14 jun 2020: Beskidy MTB Trophy (Polen – www.mtbtrophy.com)
11-14 jun 2020: Caballero Negro (Spanje – www.desafiocaballeronegro.com)
13-15 jun 2020: Greyt Escape (Zuid-Afrika – thegreytescape.co.za)
13-15 jun 2020: Trans Augrabies (Zuid-Afrika – transaugrabies.co.za)
13-20 jun 2020: Alta Via Stage Race (Italië – altaviastagerace.it)
14-20 jun 2020: Transpyr (Spanje – transpyr.com)
18-21 jun 2020: Trans Julius (Slovenië – www.trans-julius.com) *enduro
26 jun – 1 jul 2020: Alps Epic (Frankrijk – www.alpsepic.com)
26-28 jun 2020: Alps Epic Enduro (Frankrijk – www.alpsepic.com) *enduro
26-28 jun 2020: Raid VTT des Monts d’Ardèche (Frankrijk – www.raidvtt-ardeche.com)
26-28 jun 2020: TransOsterdalen (Noorwegen – www.transosterdalen.no)
27-30 jun 2020: Bike Adventure (Polen – bikeadventure.pl)
28 jun – 4 jul 2020: Pilgrim Race (Spanje – www.pilgrimrace.es)
29 jun – 4 jul 2020: Trans BC Enduro (Canada – www.transbcenduro.com) *enduro

Juli

Appenninica. Foto copyright Edoardo Melchiori

2-5 jul 2020: Asturias Bike Race (Spanje – www.asturiasbikerace.com)
2-5 jul 2020: MTB Trilogy (Tsjechië – www.mtbtrilogy.cz)
4-10 jul 2020: BC Bike Race (Canada – www.bcbikerace.com)
5-11 jul 2020: Transalp Challenge (Oostenrijk/Italië – bike-transalp.de) – Verslag 2019
10-12 jul 2020: Engadin Bike Giro (Zwitserland – engadin-bike-giro.ch) – Verslag 2019
19-25 jul 2020: Appenninica MTB Stage Race (Italië – www.appenninica-mtb.com) – Verslag 2019
20-24 jul 2020: Transmaurienne (Frankrijk – www.transmaurienne-vanoise.com)
23-26 jul 2020: Owl Tour (Polen – www.owl-tour.nl)
24-26 jul 2020: The Crossing (Groot-Brittanië – ratracethecrossing.co.uk)
25 jul – 1 aug 2020: Iron Bike (Italië – ironbike.it)
27-31 jul 2020: Sudety MTB Challenge (Polen – www.mtbchallenge.com)

Augustus

2-7 aug 2020: Québec Singletrack Expérience (Canada – quebecsingletrack.com)
2-8 aug 2020: La Leyenda del Dorado (Colombia – la-leyenda.com) – Verslag 2018
6-9 aug 2020: Colina Triste (Spanje – www.colinatriste.es)
6-9 aug 2020: Reef to Reef (Australië – reeftoreefmtb.com)
8-10 aug 2020: Storms River Traverse (Zuid-Afrika – www.stormsrivertraverse.co.za)
14-23 aug 2020: Mongolia Bike Challenge (Mongolië – www.mongoliabikechallenge.com)
16-21 aug 2020: Breck Epic (USA – breckepic.com)
18-22 aug 2020: Swiss Epic (Zwitserland – www.swiss-epic.com)
20-23 aug 2020: Rothaus Bike Giro (Duitsland – rothaus-bike-giro.de)
20-23 aug 2020: Saariselkä (Finland – saariselkamtb.com)
20-23 aug 2020: The Redback (Australië – redback.rapidascent.com.au)

Mountainbike van Vlaanderen

21-23 aug 2020: Mountainbike van Vlaanderen (België – www.mountainbikevanvlaanderen.be) – Verslag 2019
28-30 aug 2020: Namaqua Quest (Zuid-Afrika – namaquaquest.co.za)
30 aug – 3 sep 2020: Imana Wild Ride (Zuid-Afrika – www.imanawildride.co.za)

September

3-5 sep 2020: Mondraker Enduro Team (Zwitserland – enduro-team.ch) *enduro – Verslag 2019
3-6 sep 2020: Carpathian MTB Epic (Roemenië – carpathianmtb.ro)
4-6 sep 2020: Azores MTB Race (Portugal – www.aca.pt)
6-12 sep 2020: Cape Pioneer (Zuid-Afrika – capepioneer.co.za)
10-13 sep 2020: Douro Bike Race (Portugal – dourobikerace.com)
21-26 sep 2020: Lesotho Sky (Lesotho – lesothosky.com)
25-27 sep 2020: Ultra Raid des 3 Vallées (België – www.ultra-raid-des-3-vallees.com)
29 sep – 3 okt 2020: Simpson Desert Bike Challenge (Australië – desertchallenge.org)

Oktober

Crocodile Trophy. Foto copyright Regina Stanger.

1-4 okt 2020: Catalunya Bike Race (Spanje – www.catalunyabikerace.com) – Verslag 2018
3-10 okt 2020: Hero MTB Himalaya (India – heromtbhimalaya.com)
3-12 okt 2020: España Bike Race (Spanje – www.espbikerace.com)
8-11 okt 2020: Roc Trophy (Frankrijk – www.rocazur.com)
8-12 okt 2020: Madeira Bike Race (Portugal – madeirabikerace.com)
10-18 okt 2020: Roc du Maroc (Marokko – www.rocdumaroc.com)
14-17 okt 2020: Epic Israel (Israël – www.epicisrael.org.il)
16-24 okt 2020: Crocodile Trophy (Australië – www.croctrophy.com)
18-24 okt 2020: Brasil Ride (Brazilië – www.brasilride.com.br)
22-25 okt 2020: Cape to Cape (Australië – capetocapemtb.com)
30 okt – 1 nov 2020: Wines2Whales Chardonnay (Zuid-Afrika – wines2whales.com)

November

The Pioneer. Foto copyright The Pioneer.

2-4 nov 2020: Wines2Whales Pinotage (Zuid-Afrika – wines2whales.com)
3-14 nov 2020: Yak Attack (Nepal – www.mtb-worldwide.com)
5-7 nov 2020: La ruta de los Conquistadores (Costa Rica – www.larutadelosconquistadores.org)
6-8 nov 2020: Wines2Whales Shiraz (Zuid-Afrika – wines2whales.com)
8-13 nov 2020: The Pioneer (Nieuw-Zeeland – www.thepioneer.co.nz)
13-15 nov 2020: Titan Series La Paz (Mexico – titanseriesmexico.com)
14-15 nov 2020: To Hell & Back (Zuid-Afrika – www.tohellandback.co.za)

Nog meer kalenders vind je hier:

MTB marathons België en Nederland 2020: www.vojomag.nl/news/mtb-marathons-belgie-nederland-kalender-2020

Beachraces 2019-2020: www.vojomag.nl/news/kalender-beachraces-2019-2020